tel. 71 375 40 23

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adiunkt

Przygodę z nauką rozpoczęłam na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowując pracę magisterską, a następnie doktorską z zakresu biologii jądra komórkowego. Tytuł doktora nauk biologicznych w zakresie biotechnologii uzyskałam w kwietniu 2009 roku obroną pracy pt. ”Analiza roli białka XLAP2 w tworzeniu wrzeciona mitotycznego i utrzymywaniu struktury jądra komórkowego u Xenopus laevis” zrealizowanej w Pracowni Białek Jądrowych. Podczas studiów doktoranckich wzięłam udział w praktykach laboratoryjnych w pracowni Integrative Cell Biology Group (Durham University, UK).

Od października 2011 roku pracuję jako adiunkt w Zakładzie Biologii Rozwoju Zwierząt Instytutu Biologii Eksperymentalnej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jako naukowiec zajmuję się badaniami dotyczącymi m.in. rozwoju mięśni i nerwów. Celem moich badań jest zrozumienie roli małych białek szoku cieplnego w rozwoju i funkcjonowaniu mięśni i nerwów. W badaniach wykorzystuję dwa organizmy modelowe: Danio rerio popularną rybę akwariową oraz Drosophila melanogaster – szerzej znaną jako „muszka owocowa”. Badania dotyczące wspomnianych zagadnień realizowałam w ramach projektu zatytułowanego „Funkcjonalna analiza HSPB8 w organizmach modelowych (Danio rerio i Drosophila melanogaster) ze szczególnym uwzględnieniem stanów patologicznych związanych z zaburzeniami ludzkiego ortologa”, który uzyskał finansowanie w konkursie Sonata organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Uczę również studentów studiów licencjackich i magisterskich (prowadząc ćwiczenia i wykłady) z zakresu biologii rozwoju, technik histologicznych, biologii komórki i biochemii.

Poza pracą naukową i dydaktyczną biorę udział w przedsięwzięciach popularyzatorskich oraz, poprzez udział w licznych szkoleniach, rozwijam swoje kompetencje m.in. z dziedziny zarządzania projektami, co pozwoliło mi uzyskać w roku 2014 certyfikat IPMA-D. Ukończyłam również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej, uzyskując w roku 2015 tytuł menedżera projektu badawczo-rozwojowego.

Jestem laureatką konkursu eNgage organizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, w ramach którego uzyskałam dofinansowanie projektu edukacyjnego „e-danio. Nurkuj po wiedzę!”. Przygotowałem jako współautorka i przeprowadziłem cykl warsztatów laboratoryjnych dla „Uniwersytetu Dzieci" zatytułowany „Dlaczego naukowcy hodują ryby?” oraz „Biologia rozwoju - jak rozwijają się żywe organizmy?”. Przygotowuję również zajęcia edukacyjne w ramach akcji: Festiwal Nauki, Noc Biologów i Oleśnicka Nocy z Przyrodą. 

Angażuję się w różne aktywności akademickie. Od maja 2017 roku jestem przewodniczącą Akademii Młodych Uczonych i Artystów (jednej z najważniejszych organizacji zrzeszających doktorantów i młodych naukowców w Polsce), która powstała w 2010 roku w celu stworzenie wybitnym młodym naukowcom i artystom we wrocławskim środowisku akademickim miejsca, w którym będą mieli możliwość niezależnego i samodzielnego rozwoju.


Mój profil na portalu ResearchGate